Top

Bakım Onarım

Bütün araçlar kış mevsiminin bitiminde temizlenmelidir. Özellikle aracın alt kısımları ve tekerleğe yakın olan kısımlarında da ayrıntılı bir temizlik yapılmalıdır. Aracın korozyon müdafaasının ne durumda olduğu incelenmelidir. Güvenli bir sürüş için bu bakımların yapılması son aşama kritiktir. Aracınızın şasi temizliğinin sağlanması için derhal bir Çorlu Range Rover servisine gelmenizi tavsiye ederiz.

Aracınızın bakımını yaptırırken en fazla dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan konulardan birisi de akü kontrolüdür. Yeni sezona girmeden ilkin ne olursa olsun bir Range Rover servisine gidip akünüzü test ettirmenizi öneririz. Kontrol daha sonra şayet gereksinim duyulursa akünüz şarj edilmeli, elektrolit seviyesi test edilmeli ve kutup başları temizlenip sıkıştırılmalıdır.

Özellikle kış aylarından sonrasında kapı kilitleri ve menteşeler hasar görmüş olabilir. Mutlaka bir Range Rover servisi tarafınca test edilmelidir. Eğer gereksinim duyulursa kapı kilitleri ve menteşeler Range Rover servisi tarafınca müsait malzemeler ile yağlanmalıdır.

Klima sisteminiz hem sürüş güvenliği aynı zamanda sürüş konforu açısından son aşama önemlidir. Özellikle havaların ısınmaya başladığı bahar ayları ve yaz aylarından ilkin klima sistemleriniz Range Rover servisi tarafınca test edilmelidir. Klima sisteminiz test edilirken bunun yanı sıra havalandırma sistemi ve filtreleriniz de test edilmelidir. Sağlık açısından çok bir mevzudur filtre temizliği. Araç kullanılırken filtrede biriken tozlar ve orada oluşan bakteriler hava vesilesiyle vücudunuza ulaşabilir ve sağlığınızı bozabilir. Bir Range Rover servisi tarafınca filtre ve havalandırma sistemi temizliği yapılması çok önemlidir.

Bakım Onarım